UAZ Patriot AMC pro rok 2016
3.1. 2016 | UAZ

S novým rokem 2016 tu máme i vylepšenou modelovou řadu automobilů UAZ Patriot AMC. Prvně automobilka rozšířila svoji barevnou paletu pro automobily Patriot, Pickup, Cargo a Hunter o dvě nové metalické barvy - Ocelově šedou a hnědou. Další změnu hledejte v extriéru u výbavového stupně Limited, který nyní zdobí nová 18″ litá kola, jímž dominují středové pokličky s logem výrobce UAZ. Dále nejvyšší výbavový stupeň nabídne nový typ plochých stěračů a plynové vzpěry kapoty. Vylepšení se dočkal i systém tankovacího hrdla, díky kterému je nyní čerpání pohonných hmot mnohem pohodlnější.

V interiéru vozu najdete nové výplně dveří, dvoubarevné čalounění sedadel a pro řidiče přibyla bederní opěrka. Ovládání stahování oken a aretace zpětných zrcátek je nově mnohem blíže k ruce řidiče. Dostalo se i na audiosystém, a to instalací větších dveřních reproduktorů, které ve spojení s novými vyškovými reproduktory poskytnou mnohem kvalitnější hudební zážitek. Samotné multimediální centrum již nyní nelze zapnout samostatně a je potřeba mít klíč minimálně v první poloze. Oproti minulému roku se systém vypne automaticky po vypnutí zapalování.

Cestující vzadu ocení přidanou loketní opěrku s držáky nápojů. Nejpovedenější novinkou pro rok 2016 je vylepšení stávající benzínové pohonné jednotky ZMZ 2.7 litru z 94 kW na 99 kW a zásadní změna průběhu výkonostní křivky a točivého momentu. Klesla také spotřeba paliva, proto se s benzínovou verzí svezete v průměru pod 10 litrů na 100 km. Modifikace neminula ani převodovku v podobě zkrácení řadicích drah, proto je řazení rychlejší a pohodlnější. Automobil Patriot AMC disponuje schválením pro provoz v zemích Evropské unie a Evropského hospodářského prostoru.