Nové sanitní vozy UAZ
22.9. 2016 | UAZ

Nasazením těchto speciálně upravených Buchanek se zlepší především dojezdová vzdálenost k pacientům, kteří se nachází v nepřístupných oblastech. Další nespornou výhodou je adaptace vozidel UAZ na nepříznivé klimatické podmínky, které mnohdy panují po celé Ruské federaci. Samotná vozidla jsou plně vybavenými sanitami, proto zde nechybí všechny potřebné nástroje a zdravotnický materiál, včetně ventilátoru umělého dýchání, defibrilátoru či EKG.


Buchanka je v sanitní konfiguraci vybavena zvýšenou střechou, přídavnými mlhovými světlomety, výstražným signalizačním zařízením, benzínovým motorem 2.7 litru, pětirychlostní manuální převodovkou, klimatizací, navigačním systémem GLONASS a vytápěným prostorem pro posádku. Pořízením sanitních vozů UAZ také došlo k podpoře místního automobilového trhu, který se dlouhodobě potýká s krizí.

Uljanovský automobilový závod nedávno představil i speciální verze modelů Patriot, Pickup a Cargo pro ruské Ministerstvo obrany, armádu a další státní ozbrojené složky, včetně vozidel pro kynology.