UAZ Profi v Evropě
17.3. 2018 | UAZ

První zájemci se mohou těšit na zcela nové modely UAZ Profi. První kusy už jsou v Evropě.

Lehký užitkový nákladní automobil UAZ 23602 Profi AMC se vyznačuje robustní konstrukcí a užitečným zatížením až 1500 kg. Díky integrovanému valníku, který je dodáván s podplachtovou konstrukcí a odolnou plachtou, můžete převést jakýkoli materiál. Nabízené pohony zadní nápravy i všech čtyř kol dokonale sednou vašim potřebám. Vozidlo UAZ Profi je možné mít i v rozšířené verzi "W" se širokými zpětnými zrcátky a bočními směrovými světly. Výrobce se zaměřil na bezpečnost posádky. Tu zajistí speciálně tvarovaná kapota a pasivní zádržné systémy.

Prázdné chassis se nabízí ve dvou provedeních. Základní verzi doplňuje varianta "W" se širokými zpětnými zrcátka a blikači, která je určená pro široké nástavby. K dispozici je pohon 4x2 i 4x4.

Automobil nabídne dvě nebo tři místa k sezení, v závislosti na verzi. Ve standardu se nachází pro Airbag řidiče, stavitelný sloupek řízení a systém ABS. Mezi komfortními sedadly má svoje místo loketní opěrka s úložným prostorem a ovládacím panelem. Nad hlavou pasažérů najdete stropní panel s místem pro dokumenty. Palubní deska pochází ze sesterského modelu UAZ 3163 Patriot. Díky tomu zajistí maximální možnou ergonomii a komfort. O řazení se stará výhradně pětistupňová manuální převodovka. Verze s pohonem 4x4 má navíc páku pro připojení přední nápravy a pro mechanické ovládání přídavné převodovky.