Výstava automobilů UAZ AMC
21.5. 2016 | UAZ

Pro členy LADA klubu a návštěvníky jeho 26. srazu byly připraveny celkem tři nové modely k prohlédnutí i na testovací jízdy. Prvním z nich byl UAZ Patriot AMC v limitované edici Expedtion, která kromě expedičního nosiče a žebříku čítá i speciální hnědou metalickou barvu, kožené čalounění sedadel a CB radiostanici. Díky své velikosti a robustnosti se jednalo o nejvyšší vůz srazu.

Druhý automobil, který mohli účastníci vidět, byl UAZ HUNTER AMC. Tento nový vůz zkonstruovaný na základě klasického UAZ 469 si ponechal i jeho tradiční design, proto budil u návštěvníků nejen velkou pozornost, ale mnozí z nich zavzpomínali na svá léta vojenské služby. Hunter AMC představil zároveň i nové ocelově-šedé metalické lakování.

Nejatraktivnější podívanou byl však zcela nový UAZ 3909 AMC. Tradiční "Bochníček-Buchanka" se vyrabí v takřka nezměněné podobě přes 50 let. Na sraze v Mnichově Hradišti jste si mohli prohlédnout nový pětimístný interiér a pevnou přičku oddělující nákladovou plochu a prostor pro cestující.

Program srazu čítal i jízdu zručnosti a rychlostní závod. V obou disciplínách kraloval mezi našimi automobily UAZ Patriot AMC Expedition, a to díky své nové benzínové pohonné jednotce ZMZ 2.7 litru o výkonu 99 kW. Druhé místo v závodu sklidil UAZ Hunter AMC a bronzovou přičku získal UAZ 3909 AMC, který měl ovšem nejrychlejší start.

Tradiční LADA srazy jsou mezinárodní, proto zde nechyběli účastníci z Německa a dalších států, kteří jevili o nové ruské terénní automobily velký zájem. Kromě vozů UAZ má naše společnost AMC v nabídce řadu nových modelů Lada Niva se schválením pro provoz v zemích Evropské unie a Evropského hospodářského prostoru.

Za fotografie děkujeme členům LADAklub.com